Nowa książka o zbrodni katyńskiej

Peterowi Johnssonowi udało się, w oparciu o dokumenty dostępne od kilkudziesięciu lat, w fascynujący sposób opisać historię zbrodni w Katyniu. Książka jest, jak podawały pierwsze szwedzkie recenzje, nie tylko relacją wydarzeń, jest opowieścią o tym, jak można używać historii lub jej nadużywać. Czytelnik śledzi przebieg wypadków od początku, od wybuchy II wojny światowej, aż do rozpraw sądowych w Strasburgu. Autor opisuje przebieg rozpraw w Trybunale w Norymberdze, jak również dobrze udokumentowane badania z połowy lat 50. przeprowadzone przez amerykański Kongres.


czytaj dalej » » »

Horyzont Gudrun

Młoda kobieta porzuca na kilka miesięcy Warszawę i wraca do swojego rodzinnego małego miasta, aby napisać powieść o córce Heinricha Himmlera, zafascynowanej swoim ojcem mimo jego zbrodniczej działalności w SS. Sama bohaterka odkrywa przy okazji pobytu w swoim rodzinnym mieście nadużycia miejscowego przedsiębiorcy, który bezwzględnie wykorzystuje grupę Ukrainców do pracy w swojej firmie, przy milczącej aprobacie większości mieszkańców miasta.


czytaj dalej » » »

Moja Polska - moi Polacy

Antologia Moja Polska - moi Polacy prezentuje teksty 44 wybitnych osobistości z Niemiec, które poprzez doświadczenia prywatne i zawodowe w sposób szczególny związane są z Polską.
Na podstawie indywidualnych eksploracji i obserwacji kreślą one barwną paletę wizerunków kraju nad Wisłą i jego mieszkańców.

Książka ukazała się jednocześnie w Niemczech (w wydaniu niemieckim) i w Polsce w dniu 22 czerwca 2016 r.


czytaj dalej » » »

Siewcy niepodległości - fakty i mity najnowszej historii Polski

Siewcy niepodległości - fakty i mity najnowszej historii Polski już w sprzedaży! A w środku: powstanie styczniowe a marszałek Piłsudski, mity o polskim Wrześniu, cień Gibraltaru, hańba PRL-u, panna "S" - odebrana szansa, klucz do polityki rosyjskiej.... Wyraziste i kontrowersyjne spojrzenie Przemysława Waingertnera na wydarzenia i postaci ostatnich 150 lat.


czytaj dalej » » »

Na szczęście jesteśmy zjednoczeni. Moja europejska droga

Hans-Gert Pöttering jest jedynym eurodeputowanym należącym do Parlamentu Europejskiego nieprzerwanie od czasu pierwszych wyborów bezpośrednich w roku 1979. Pełniąc funkcje kierownicze, m.in. jako przewodniczący frakcji Europejskiej Partii Ludowej (1999–2007) i jako szef Parlamentu Europejskiego (2007–2009) był świadkiem i uczestniczył w kształtowaniu rozwoju Unii Europejskiej. Po 35 latach zakończył mandat 1 lipca 2014 r. W swojej autobiografi i nie tylko wspomina liczne spotkania z osobistościami świata polityki, kultury i życia społecznego, lecz także opisuje procesy decyzyjne w instytucjach Unii Europejskiej.


czytaj dalej » » »

Znajomy i inne niepokojące opowiadania już w sprzedaży!

ZNAJOMY I INNE NIEPOKOJĄCE OPOWIADANIA to tytuł zbioru opowiadań wprowadzających czytelnika w stan niepokoju. Pozornie zwykłe wydarzenia z życia bohaterów, którymi są zwykli, współcześnie żyjący ludzie, przybierają nieoczekiwany, zagadkowy obrót.  Ich przygody mogą przytrafić się każdemu z nas, przez co czujemy się w środku tych wydarzeń, jakby dotyczyły nas samych. Akcja rozgrywa się w doskonale znanych miejscach: na Podkarpaciu, na warszawskich Bielanach, na drodze do Świecka...


czytaj dalej » » »

Niemcy boją się mówić o swych polskich dziadkach. Wywiad z Kolją Mensingiem

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Kolją Mensingiem, autorem "Legend ojców", w "Gazecie Wyborczej".

I. Sobczyk, J. Krzyk: W Polsce grupa polityków starała się przekonać ludzi, że mieć dziadka z Wehrmachtu to wstyd. Czy Niemcy z pana pokolenia wstydzą się swoich dziadków z Wehrmachtu?

K. Mensing: U nas sytuacja jest trochę inna, bo przecież niemal każdy dziadek był w Wehrmachcie. Mój ojciec, typowy przedstawiciel pokolenia roku 1968, wolałby oczywiście, żeby było inaczej. O wiele lepiej czułby się w roli syna bojownika polskiego ruchu oporu niż byłego żołnierza Wehrmachtu. Co za pech!


czytaj dalej » » »

Wywiad z autorem w TOK FM i fragmenty na antenie radia Dwójka!

Dirk Brauns niedawno gościł w programie "Weekendowy Poranek Radia TOK FM" Pawła Sulika. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy tutaj. Ponadto w Radiu dla Ciebie Grzegorz Chlasta rozmawiał o książce z prof. Arkadiuszem Stempinem: link. A już wkrótce na antenie Radia Dwójka będzie można wysłuchać fragmentów książki.


czytaj dalej » » »

Pierwsze recenzje książki

"Czego obawiały się niemieckie wydawnictwa, odrzucając maszynopis? W którym miejscu książka uwiera, kogo i dlaczego?" - zastanawia się Aleksandra Buchaniec-Bartczak na Forum Żydów Polskich. Z kolei Anna Dziewit-Meller poleca książkę w Dzień Dobry TVN.


czytaj dalej » » »

O „Café Auschwitz”: historia przedstawiona bez upiększeń, porusza autentyzmem...

Znakomita książka. Jej temat to przyjaźń młodego Niemca z Januszem, byłym więźniem obozu Auschwitz-Birkenau (…). Historia przedstawiona bez upiększeń, w poetyce wręcz reportażowej, porusza autentyzmem, pobudza do myślenia, a może i do przewartościowania stereotypowych zapatrywań – pisze o Café Auschwitz Dirka Braunsa Zofia Posmysz, pisarka, była więźniarka KL Auschwitz.


czytaj dalej » » »

Sympatyczny komisarz Kluftinger – dla kolegów po prostu Klufti. Głosowanie na najlepszą książkę roku 2012

Wydane w 2011 roku Szczodre Gody pozwoliły nam poznać odnoszącą sukces na rynku niemieckim postać pozornie fajtłapowatego komisarza Kluftingera. Po ich lekturze zostałem jego wielbicielem. W książkach Kobra i Klüpfela to nie jeden wybrany wątek jest sednem niezwykle zabawnych opowieści kryminalnych. Ważna jest tu raczej sama rozbudowana, ciągnąca się niespiesznie opowieść.


czytaj dalej » » »

Nie jesteśmy masochistami. Wywiad z autorami kryminałów „Szczodre Gody” i „Operacja Seegrund”

Zbrodnia w Bibliotece Jak zrodziła się postać Kluftingera? Czy na jej kształt miały wpływ Panów upodobania czytelnicze?

Kobr Obaj chcieliśmy stworzyć postać pokazaną od strony zawodowej, ale i posiadającą jakieś życie prywatne. I tak stopniowo, krok po kroku zaczął rysować się charakter naszego ekscentryka.

Cały wywiad na portalu Zbrodnia w Bibliotece.


czytaj dalej » » »

Wywiad z tłumaczką „Operacji Seegrund” Agnieszką Hofmann

Już samo spotkanie z tak frapującą, nietuzinkową postacią, jak Kluftinger zakrawa na emocjonującą przygodę, natomiast oddanie jego cudownych dziwactw po polsku można porównać do skoku na bungee z Golden Gate Bridge – to wyzwanie, emocje, frajda i ogromna satysfakcja. I to począwszy od pułapek związanych z tłumaczeniem dialogów w bawarskim dialekcie... – Agnieszka Hofmann dzieli się wrażeniami z tłumaczenia książki na portalu Zbrodnia w Bibliotece.


czytaj dalej » » »

Już 14 marca premiera „Operacji Seegrund” w formie ebooka!

Już w tym miesiącu wychodzi kolejna część przygód bawarskiego komisarza Kluftingera. Książka „Operacja Seegrund” bestsellerowego duetu Volker Klüpfel i Michael Kobr ukaże się najpierw w formie ebooka (PDF, EPUB i MOBI) na największych platformach, m. in.: Virtualo, Empik.com i Woblink. Miesiąc później, 14 kwietnia, w księgarniach w całej Polsce dostępna będzie wersja drukowana.


czytaj dalej » » »

Już w kwietniu premiera biografii Michaela Jacksona autorstwa jego wieloletniego menedżera

Frank Cascio był bliskim przyjacielem Jacksona przez ponad 25 lat. W książce My Friend Michael („Mój przyjaciel Michael”) Cascio prezentuje głęboko osobisty, „zakulisowy” wizerunek gwiazdora. Pełen nigdy wcześniej nie przytaczanych historyjek i intymnych szczegółów, Mój przyjaciel Michael to najbardziej poruszający portret „króla popu”, jaki kiedykolwiek powstał. Zapraszamy do przeczytania fragmentów książki na stronie www.mojprzyjacielmichael.pl.


czytaj dalej » » »

Premiera kolejnej powieści Torego Renberga!

Czy to naprawdę możliwe? Dziecko? Małe dziecko? Czyżby on, Jarle Klepp, miał dziecko? W księgarniach na terenie całej Polski już jest dostępna książka „Charlotte Isabel Hansen” Torego Renberga.

Tore Renberg w 2008 roku otrzymał za Charlotte Isabel Hansen Norweską Nagrodę Księgarzy, przyznaną wcześniej między innymi takim literackim osobistościom jak Anne Ragde, Anne Holt, Jostein Gaarder i Jo Nesbø!


czytaj dalej » » »

Pozytywne recenzje naszych książek w mediach!

Z dumą informujemy, że w styczniu 2012 r. ukazały się entuzjastyczne recenzje naszych książek w prasie, w radiu i telewizji. O kryminale „Zima lwów” Jana Costina Wagnera napisali m. in.: Piotr Kofta w tygodniku „Wprost” oraz Jakub Demiańczuk w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. O „Ludzkiej miłości” napisał m. in. Łukasz Modelski z „Paperminta”.


czytaj dalej » » »

Recenzja kryminału Jana Costina Wagnera w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Jakub Demiańczuk pisze: „Skandynawski kryminał rodem z Niemiec. Jan Costin Wagner nie jest jednak wyłącznie umiejętnym naśladowcą pisarzy z północy. Jego cykl powieści, których bohaterem jest fiński policjant Kimmo Joentaa, ma swój własny styl i klasę, jakiej brakuje wielu naśladowcom Mankella, Larrsona i Nesbo.


czytaj dalej » » »

Śmierć władców śmierci. Recenzja Roberta Ostaszewskiego

W nowej powieści Wagnera policjanci, prowadząc śledztwo, wchodzą w świat współczesnych mediów. Dzięki temu pisarz może opisać i ocenić ich stan, wpływ na rzeczywistość, podobnie zresztą jak wielu autorów skandynawskich. Wagner wzbrania się przed jednoznacznymi ocenami mediów, pokazuje jednak zagrożenia, które pojawiają się w momencie, kiedy pogoń ze newsem, tematem zapewniającym oglądalność staje się ważniejsza niż zwykła ludzka przyzwoitość.


czytaj dalej » » »

Recenzja bawarskiego kryminału z komisarzem Kluftingerem na portalu Zbrodnia w Bibliotece

Szczodre Gody to doskonała propozycja dla miłośników kryminalnej klasyki (zdradzę, że wśród gości pojawia się słynny Poirot!) i gry z konwencją. Jeśli ktoś marzy o wycieczce do bajkowego Allgäu, polecam wybrać się tam z komisarzem Kluftingerem!


czytaj dalej » » »

Recenzja powieści Makine'a na portalu Nakanapie.pl

Trzeba po tę książkę sięgnąć, bo to mocna i mądra powieść o godności ludzkiej w chwilach próby. Piękna w swej prostocie, pokorze i szacunku dla człowieka. Ale też wstrząsająca czytelnikiem do głębi, trudna, pełna szokujących obrazów, które sprawiają prawdziwy ból.


czytaj dalej » » »

Premiera bestsellerowego kryminału o komisarzu Kluftingerze!

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr już jest w sprzedaży! To pierwsza książka z serii o zabawnym, lecz bardzo skutecznym bawarskim stróżu prawa, którą polecamy każdemu na zimowe wieczory. Książka do nabycia w naszej księgarni internetowej w atrakcyjnej cenie.


czytaj dalej » » »

Przedpremierowa recenzja powieści „Ludzka miłość” Makine'a w najnowszym numerze magazynu „Archipelag”

Jako portret współczesnej Afryki, jej najeźdźców i wątpliwych wyzwolicieli, powieść „Ludzka miłość” porusza do głębi. Jest bez wątpienia jedną z ciekawszych, jakie zostały napisane w ostatnich latach przez nieafrykańskich pisarzy. Makine nie ocenia, nie przyjmuje postawy pełnej wyższości, nie poucza ani swoich bohaterów, ani czytelników. Nikomu nie mówi, co mają myśleć. Nie udaje, że świetnie wie, jak wyrwać się z przeklętego kręgu historii. Cała recenzja dostępna w najnowszych numerze magazynu bukinistycznego „Archipelag”.


czytaj dalej » » »

Recenzja autobiografii Busha w miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe”

George W. Bush to bez najmniejszego wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych decydentów politycznych ostatnich dekad. To jednak również jedna z najważniejszych osób światowej polityki – jako prezydent Stanów Zjednoczonych w latach 2001 – 2009 – Bush zainicjował chociażby duże reformy w siłach zbrojnych i globalną wojnę z terroryzmem. O najważniejszych decyzjach swoich dwóch prezydentur opowiada w książce „Kluczowe decyzje”, wydanej nakładem wydawnictwa Akcent.


czytaj dalej » » »

Siedemnaście mieć lat to nie grzech... Recenzja książki Torego Renberga na portalu Literatki

Na początku swojej bestsellerowej powieści, Człowiek, który pokochał Yngvego, Tore Renberg funduje czytelnikowi małą wycieczkę w przeszłość. „Okej – nie istnieje UE, nie istnieje Rosja, nie mówi się: Either you are with us or you are with the terrorist. Nie ma wojny w Zatoce ani ludobójstwa na Bałkanach, a żaden nastolatek nie umiera od LSD”...


czytaj dalej » » »

Recenzja autobiografii George'a W. Busha w „Polsce The Times Dzienniku Zachodnim”

Na co dzień był na pierwszych stronach gazet. Mówiły o nim media całego świata. Był na świeczniku. George Walker Bush, jako czterdziesty trzeci  prezydent Stanów Zjednoczonych spędził w Białym Domu osiem lat. Teraz nadszedł czas na odsłonięcie kulis – pisze Adam Szaja.


czytaj dalej » » »

Recenzja autobiografii Busha na portalu Militis.pl

George W. Bush od początku 2009 r., a wiec końca sprawowania drugiej kadencji prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych Ameryki, był praktycznie nieobecny w amerykańskiej polityce. Zmieniło się to w momencie opublikowania jego autobiografii zatytułowanej „Kluczowe decyzje”, którą silnie promował w mediach, wznawiając tym samym wiele żywiołowych dyskusji...


czytaj dalej » » »

Oswajanie straty. Recenzja Roberta Ostaszewskiego

Mimo iż tłumaczeń niemieckiej (czy szerzej – niemieckojęzycznej) prozy kryminalnej ukazuje się u nas całkiem sporo, to jednak „kryminaliści” z kraju naszych zachodnich sąsiadów w Polsce są wciąż słabo znani i rozpoznawalni. Przyczyn takiego stanu rzeczy wskazać by można pewnie wiele. Choćby istny zalew kryminałów skandynawskich (nie zawsze – co tu kryć – wartych specjalnej uwagi). Ale też słabość promocji większości polskich wydawców, którzy nie potrafią „sprzedać” czytelnikom nowych nazwisk. A szkoda, bo niektórzy autorzy kryminałów niemieckojęzycznych są bez wątpienia warci uwagi...


czytaj dalej » » »

Człowiek, który pokochał Innego

Okej. Wyobraź sobie, że nie ma TVN-u. Telewizja publiczna istnieje, ale Joanna Szczepkowska nigdy tam nie wystąpiła ze słodkim hasłem: „Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”. Pulp i The Smiths grają grunt pod britpop, ale ty nic o tym nie wiesz, bo nie masz MTV.


czytaj dalej » » »

„Urbi et Gorbi”: zbiór reportaży o wpływie katolików i ewangelików na upadek komunizmu

Wojciech Pięciak, niemcoznawca, redaktor „Tygodnika Powszechnego”, napisał o książce: „O ile wielu niemieckich autorów, piszących w przeszłości o roku 1989 w wymiarze międzynarodowym, niezwykle mocno (bywa, że za mocno) podkreślało mocno rolę Gorbaczowa, niewiele uwagi poświęcając Janowi Pawłowi II, o tyle Jauer bardzo mocno akcentuje wkład „polskiego papieża” w obalenie komunizmu w Europie Środkowej.”  Przeczytaj całą recenzję.


czytaj dalej » » »

„Krystyna córka Lavransa”: historia miłości, w której szczęście, choć osiągalne, bywa niezmiernie krótkotrwałe

„Jest to bez wątpienia książka, która zapada w pamięć. Jak dobrze jest mieć ją na półce, zwłaszcza dzisiaj, w morzu zalewającej nas zewsząd tandety.” Zachęcamy do przeczytania recenzji książki na portalu Kobieta&Kariera.


czytaj dalej » » »

Szczodre Gody

Pokryty śniegiem górski pensjonat, tajemnicze morderstwo, nieznośny doktor Langhammer – komisarz Kluftinger znów na tropie! Nowa książka bestsellerowego duetu: Volker Klüpfel i Michael Kobr.


czytaj dalej » » »

katalog pdf

partnerzy

newsletter

(i wpisz nazwę wydawnictwa)

by otrzymywać newsletter


RSS wydarzeniaWydawnictwo Akcent

© BC Edukacja sp. z o.o. 2011